BİLİŞİM BÖLÜMÜ


Fireworks CS3

Fireworks, siz web için imajlar oluştururken, düzenlerken ve bunları optimize ederken, maksimum resim kalitesi ile minimum sıkıştırma boyutunu tam bir denetimle dengelemenizi sağlar. Fireworks CS3’in sezgisel görsel araçları ile animasyonlu rollover ve pop-up menüleri oluşturun ve daha verimli çalışmak için Dreamweaver CS3 ve Flash Professional CS3 ile dolaşımlı düzenleme becerilerinden yararlanın. Fireworks CS3, kendisini dikkate değer bir sürüm yapan birçok yeni ve geliştirilmiş özelliğe sahiptir.
Vektörel ve bitmap görselleri yaratın veya düzenleyin. İsterseniz Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator dosyalarınıda import edip düzenleyebilirsiniz.Fireworks CS3, siz web için imajlar oluştururken, düzenlerken ve bunları optimize ederken, maksimum resim kalitesi ile minimum sıkıştırma boyutunu tam bir denetimle dengelemenizi sağlar. Fireworks CS3’in sezgisel görsel araçları ile animasyonlu rollover ve pop-up menüleri oluşturun ve daha verimli çalışmak için Dreamweaver CS3 ve Flash Professional CS3 ile dolaşımlı düzenleme becerilerinden yararlanın. Fireworks CS3, kendisini dikkate değer bir sürüm yapan birçok yeni ve geliştirilmiş özelliğe sahiptir.
Vektörel ve bitmap görselleri yaratın veya düzenleyin. İsterseniz Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator dosyalarınıda import edip düzenleyebilirsiniz.


Dreamweaver CS3

Dreamweaver, kod karmaşasına girmeden web siteleri tasarımı, geliştirimi ve güncellemsi işleriniz için kolay ve etkileyici araçlarla donatılmıştır. Görsel arayüzü, streamlined kodlama ortamı ve Adobe Photoshop CS3, Fireworks CS3, Flash CS3 Professional, Contribute CS3, Adobe Bridge CS3 araçları ile güçlü entegrasyonu, Dreamweaver ile çalışma isteğinizi arttıracak yeni özelliklerinden bazıları. Uygulamamalarınızda dünya standartlarını ve üst seviyede kullanıcı deneyimini yakalamak; dinamik kullanıcı arayüzleri yaratmak için önceden hazırlanmış widget'ları ve Spry framework'ü Dreamweaver CS3 ile kullanabileceksiniz. "Browser Compatibility Check" (tarayıcı uyumluluğu kontrolü) ile hazırladığınız sitelerin farklı işletim sistemleri ve tarayıcılar ile de uyumluluğunu test edebileceksiniz. Adobe CSS Advisor topluluğu ile de yaşadığınız problemler ya da öğrenme aşamasında destek almak amacıyla iletişime geçebilirsiniz.

"Spry for Ajax" etkileşimli web uygulamaları hazırlamak için geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Ajax, kullanıcının etkileşime girdiği her nesnede web sayfasının yeniden yüklenmesine gerek olmadan, cevap almasına olanak sağlar.


Flash CS3

Yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce sunulan Flash 8′i gördüğünde insanlar o zamana kadar görmedikleri kadar iyi bir sürüm olduğunu ve Flash’ın hiç o kadar iyi bir sürümünün olmadığını söylediler. Fakat görünen o ki; Flash CS3 Professional demolarından sonra yine aynı şekilde tebrikler yükseliyor. Flash CS3 tester’ları, CS3 versiyonunun gerçekten de devrim niteliğinde özelliklerle donatıldığından bahsediyorlar ve özellikle de Flash 8 versiyonu ile kıyaslıyorlar. Adobe Flash CS3 Professional, eğlenceli, etkileşimli içerikler hazırlamak için fonksiyonel bir takım özelliklerle donatıldı.


Photoshop CS3

Adobe firması dijital fotoğrafçılığın gelişimini göz önünde bulundurarak dijital fotoğraf düzenlemeleriyle ilgili seçenekleri eklemiş yazılıma. Önceki sürümlerinde file browser olarak bulunan seçenek Adobe Bridge adını almış. Görselliği ve işlevselliği geliştirilmiş. Resimleri toplu olarak küçük boyutlarıyla inceleyebileceğiniz bu menüde, resimlere yorum ekleme, dosya bilgilerini görme, etiket ekleme, slayt olarak izleme vb birçok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Dijital fotoğraf makinelerinde noise (kirlilik) olarak adlandırılan olumsuzluk, özellikle az ışıklı ortamlar ve gece çekimlerinde kaçınılmaz. Photoshop yeni sürümünde bunu da düşünmüş ve filtreler menüsünde bulunan noise filtresine “reduce noise” seçeneğini eklemiş. Bu seçeneği kullanarak fotoğrafınızdaki kirliliği en aza indirmeniz mümkün.

Sitenin tasarımı GTML Bilişim Bölümüne aittir.